skoczek Najlepsi polscy skoczkowie narciarscy skoczek 2

Strona Główna
Historia polskich skoków 
Najlepsi polscy skoczkowie
Konkursy skoków w Polsce
Rekordy polskich skoczni
Najdłusze skoki Polaków
Trenerzy polskich skoczków

Skocznia narciarska im. Adama Małysza – skocznia narciarska zlokalizowana w Wiśle-Malince. Jest skocznią o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m. Jedna z dwóch, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, skoczni dużych w Polsce. Nosi imię polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza.

Według oficjalnej strony internetowej skoczni narciarskiej, pojemność trybun szacowana jest na ok. 8 tysięcy osób. Zgodnie z innymi źródłami liczba ta może wynosić 15 tysięcy lub 10 tysięcy, z czego 1233 stanowią miejsca siedzące. Obiekt wyposażony jest w nawierzchnię igelitową, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy.Rekord ustanowiany przez Austriaka Stefana Krafta 139m.

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Skocznia naturalna, położona na stoku górskim osłonięta lasami. Zbudowana została według projektu Karola Stryjeńskiego, uroczyście otwarta 22 marca 1925. Jest najstarszą i największą skocznią narciarską w Polsce.

Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie, które jest potrzebne w rozgrywaniu konkursów wieczornych. Jest także jedyną skocznią w Polsce wyposażoną w tory lodowe które umożliwiają oddawanie skoków w temperaturze w okolicach 20 °C. Rekord należy do Polaka Kamila Stocha 141.5m


skocznia